IBUPROFEN AL, 400MG, 100 potahovaných tablet
Ibuprofen AL je protizánětlivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti.
-
Typ: Humánní léčivý přípravek
Volně prodejný lék
Určeno pro: Dospělí a dospívající od 12 let.
Oblast léčby:Bolest těla
Horečka
Menstruační bolesti
Bolest zad
Bolest kloubů
Bolest svalů
Bolest zubů
Migrény a bolesti hlavy
IBUPROFEN AL JE VOLNĚ PRODEJNÝ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK S OBSAHEM ÚČINNÉ IBUPROFENUM.Čtěte pečlivě příbalovou informaci a ohledně užívání se poraďte s vaším lékařem nebo lékárníkem.
Tlumí mírnou až středně silnou bolest hlavy, včetně migrény, bolest zubů, bolest zad, pooperační bolest, menstruační bolest, snižuje horečku apod.
Složení: Léčivá látka: Ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě. Pomocné látky: Magnézium-stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, hydroxypropylmethylcelulóza, makrogol 400, makrogol 6000.
Dávkování: Obvyklá denní dávka užívaná k léčbě bolesti nebo horečky je 1 potahovaná tableta Ibuprofenu AL 400 jako jednorázová dávka nebo až třikrát denně s odstupem 4-6 hodin mezi jednotlivými dávkami. U revmatických onemocnění se denní dávka obvykle pohybuje od 1200-1600 mg, avšak přesnou dávku vždy určí lékař, který ji může zvýšit až do 2400 mg, rozdělených do několika dávek. Dávka 2400 mg denně by neměla být překročena. U starších pacientů (nad 65 let) není nutná úprava dávkování. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.
Upozornění: Vždy užívejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař nepředepsal užívat přípravek jinak, dodržujte pokyny uvedené níže, aby léčba přípravkem Ibuprofen AL byla účinná a bezpečná. Je třeba užívat nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zmírnění příznaků onemocnění. Máteli infekční onemocnění, neprodleně se poraďte s lékařem, jestliže příznaky (jako jsou horečka a bolest) přetrvávají nebo se zhoršují
PDK | 3811560 |
Výrobce | STADA |
ATC | IBUPROFEN |
SUKL | 0241993 |
FTS | Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica |
Informace | Humánní léčivý přípravek |
Stav | skladem |